Мабри, Рийз помогнаха на Чикаго да победи Ню Йорк с 90-81, печелейки победа за Weatherspoon срещу бившия отбор
AP News | 2024-05-24 | 03:16:33

НЮ ЙОРК (AP) — Марина Мейбри имаше 21 точки, седем асистенции и шест борби, за да помогне на Чикаго Скай да победи Ню Йорк Либърти 90-81 в четвъртък вечер.

Ейнджъл Рийз добави 13 точки и девет борби за Скай (2-1), които спечелиха първата година старши треньор Тереза ​​Уедърспуун при завръщането си в Ню Йорк. Weatherspoon участва като играч на Liberty в ранните дни на WNBA. Тя помогна на Ню Йорк да стигне до финалите в три от първите четири години на лигата.

Тя беше посрещната с бурни овации, когато беше представена преди играта. Liberty й отдадоха почит в края на първата четвърт.

Ню Йорк (4-1) поведе с 68-67 в началото на четвъртата четвърт, преди Мейбри и Рийз да стимулират серия 19-7, за да дадат Чикаго води с 86-75. След това Рийз игра за три точки при оставащи 2:18, което доведе до края на мача.

Сабрина Йонеску вкара 19 точки, докато Бреана Стюарт добави 18 точки и 10 борби за Ню Йорк, който беше най-добрият започват от сезон 2007.

Стюарт пропусна и четирите си опита за удар през първото полувреме, докато Джонкел Джоунс беше обременен с проблеми с фаул. Sky успяха да изградят преднина от 40-32 на полувремето след силната игра на Мабри, който имаше 12 точки.

Ню Йорк изоставаше с двуцифрен резултат през третото тримесечие, преди Стюарт да ги събере, за да поведе за кратко.

ЗАЛА ЗА ТРЕНИРОВКИ

Чикаго липсваше Изабел Харисън (коляно), Даймънд ДеШийлдс (крак) и Камила Кардосо (рамо). Уедърспуун каза, че очаква скоро да върне ДеШийлдс и Кардосо.

Sky: Играйте първия си домакински мач за сезона в събота, когато са домакини на Кънектикът.

Liberty: Пътувайте до Минесота, за да играете с Lynx на Събота.